^Do góry
 • 1 Akademia Rodzinna Humanitas
  to program profilaktyczno - edukacyjny dla rodziców i uczniów, którego zadaniem jest upowszechnianie wiedzy, umiejętności oraz postaw umożliwiajacych ochronę rodziny i młodzieży przed czynnikami zagrażajacymi prawidłowemu rozwojowi.
 • 2 Program
  powstał w Wyższej Szkole Humanitas w Sosnowcu w trakcie szeroko zakrojonych działań profilaktyki systemowej realizowanych w ramach Regionalnej Koalicji Na Rzecz Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie wspólnie z Instytutem Twórczej Integracji, Stowarzyszeniem Auxylium, Kraina Świetlików, Władzami Samorzadowymi i innymi podmiotami.
 • 3 Dofinansowanie
  Program uzyskał dofinansowanie z środków Ministerstwa Edukacji Narodowej w ramach zadania publicznego „Bezpieczna i przyjazna szkoła – projekty upowszechniające i wzmacniające wybrane działania bezpiecznej szkoły, w szczególności projekty edukacyjne w gimnazjach”.
 • 4 Zadanie projektu
  Kluczowym zadaniem projektu jest upowszechnienie uniwersalnej wiedzy umożliwiającej tworzenie i wzmacnianie warunków chroniących młodzież przed zagrożeniami uzależnieniem, przemocą i wykluczeniem generowanymi w najbliższym środowisku społeczno-kulturowym. Promocja wiedzy będzie miała charakter systemowy, czyli skierowana zostanie jednocześnie do uczniów i rodziców.
 • 5 Akademia Rodzinna Humanitas
  nie tylko jest formą edukacyjną, pozwala również na zdystansowanie się do wadliwych stereotypów, mitów, przekonań, fałszywych efektów kampanii społecznych, populistycznych i modnych preferencji dotyczących zachowań, wartości i cech społecznych funkcjonujących w rodzinach i środowisku społecznym.

Jak podchodzić do miłości?


 Tak wiele się mówi o miłości, o konieczności jej odczuwania we wszystkich sferach życia, o miłości do bliźniego, do siebie samego, do matki, ojca, rodzeństwa, dzieci, partnerów życiowych, bliższych i dalszych znajomych, całej ludzkości. Tak wiele się o tym mówi i pisze... jak należy kochać, jak okazywać uczucia, jak postępować w związku, jak kochać dzieci, w jaki sposób pokazywać swoją gotowość do miłości, że można odnieść wrażenie, że miłość to jedna z trudniejszych umiejętności, których się trzeba w życiu nauczyć. Najlepiej z dobrego podręcznika lub od świetnego doradcy.

 Chodzą więc ludzie na zajęcia, na kursy,  szkolenia, czytają poradniki, porady w gazetach - a wszystko po to, aby zrozumieć i nauczyć się różnych aspektów miłości.

 Pewnie chociaż raz zdarzyło Ci się to samo - szukanie miłości wszędzie, tylko nie we własnym  sercu. Wielu osobom się to zdarza.

 Takie mamy czasy, że w większości przypadków szukamy odpowiedzi poza sobą. Wertujemy dostępne źródła wiedzy, aby sprawdzić co zrobić, gdy dziecko ma katar, gdy chcemy kupić samochód, gdy chcemy znaleźć godzinę przyjazdu pociągu, gdy chcemy sprawdzić co robić, gdy nasz partner krzywo na nas spojrzał...

 W sprawach życia uczuciowego zaczytujemy się wiedzą i postępujemy zgodnie ze wskazówkami, których udziela nam ktoś zupełnie obcy, kto często nawet nie ma podstaw do tego, aby nas nauczać . W natłoku poradników nie zwracamy nawet uwagi czy ktoś, kto napisał najlepszy nawet poradnik, jest szczęśliwym człowiekiem, czy układa mu się w życiu, w małżeństwie, w relacjach z dziećmi, rodzicami i innymi ludźmi. Nie zwracamy na to uwagi, bo... odgórnie zakładamy, że jeśli ktoś pisze coś na dany temat, to musi znać się na rzeczy. Pewnie zdecydowana większość nauczycieli życia się na tym zna. Pytanie tylko, czy wiedzę, którą posiada stosuje w swoim codziennym życiu, czy sama też kieruje się wskazówkami które głosi. A może stosując się do nich doszła na skraj upadku swoich relacji z innymi ludźmi.

 Pełna treść artykułu, znajduje się na stronie:
http://www.psychorada.pl/news,jak-podchodzic-do-milosci.html

  

Strategiczna Profilaktyka Systemowa

program
Fundacji Humanitas
dofinansowany z środków Rządowego Programu na lata 2014-16
w ramach zadania publicznego 
„Bezpieczna i przyjazna szkoła

 
Copyright © 2013. Akademia Rodzinna Humanitas Rights Reserved.


Facebook skype